דף הבית
פיתוח תוכנה

פיתוח תוכנה

פיתוח תוכנה - הטבות מס לפי חוק עידוד השקעות הון

רו"ח דוד נחמני הינו בוגר מחלקת חוק עידוד בנציבות מס הכנסה, והיה שותף למתן החלטות מיסוי רבות בתחום חוק עידוד השקעות הון, לרבות לחברות בעלות פעילות של פיתוח תוכנה.
משרדנו באמצעות רו"ח נחמני ועו"ד ישועה פועל להשגת החלטות מיסוי בהסכם מול רשות המסים, מעניק חוות דעת מיסויות ומייצג בדיוני שומה, בין היתר, בתחום חוק עידוד השקעות הון. למשרד ידע רב ונסיון מוצלח בתחום, והוא מעניק שירותים לעשרות חברות המתמחות בפיתוח תוכנה, פיתוח אפליקציות, פיתוח חומרה, פיתוח טכנולוגיה וידע.
הטבות מס משמעותיות בחוק לעידוד השקעות הון

במסגרת השינויים, ייחשבו ההכנסות הבאות כ"הכנסה מועדפת" ויהיו זכאים להטבות מס:
1. הכנסות ממכירת תוכנה – במכירת תוכנה הכוונה היא למכירת התוכנה יחד עם כל הזכויות הנלוות אליה ללקוח.
2. הכנסות ממתן זכות/רישיון לשימוש בידע או בתוכנה שפותחו במפעל – הכנסות מסוג זה הינן הכנסות מדמי שימוש אותם משלם הלקוח. דמי שימוש אלו אינם מעניקים ללקוח כל זכות בבעלות על התוכנה למעשה מדובר במעיין תשלומי שכירות.
3. הכנסות משירותים נלווים למכירות (כולל תמיכה טכנית, שירותי תחזוקה, הוספת עדכוני תוכנה, שדרוגים וכו') – הכנסות אלו נחשבות להכנסות מועדפות הקשורות להכנסה העיקרית רק כאשר אין זה סביר לבצע את העסקאות בסעיפים 1-2 הרשומים לעיל מבלי לבצע את עסקת השירות הנלווה במקביל.
4. הכנסה ממחקר ופיתוח תעשייתי בעבור תושב חוץ – הטבה זו מתקיימת רק בתוספת אישורו של המדען הראשי ממשרד התמ"ת אשר מבקש לבחון את חדשנות הפיתוח.

החלטות מיסוי – פיתוח תוכנה
במסגרת החלטות המיסוי שפורסמו במהלך השנים ניתן למצוא מגוון רב של חברות פיתוח תוכנה אשר נמצאו זכאיות להטבות מס בהתאם לחוק, לדוגמא:
תחילה נציין כי לאחרונה, ניתנה החלטת מיסוי 6827/14 – במסגרתה ניתנו הטבות מס לחברת פיתוח תוכנה בהיקף מצומצם, כך שמיעטו פעילות שסווגה כפעילות מתן שירותים מהפעילויות אשר קיימת בגינן זכאות להטבות מס. בנושא זה, אנו סבורים כי יש לבחון כל מקרה גופו, ובמקרים המתאימים גם פעילות אשר לכאורה הינה מתן שירותים תהא זכאית להטבות.
– חברה העוסקת בייצור תוכנה לתחום התיירות, אשר הכנסותיה נגזרות כאחוז מהגידול במחזור המכירות של לקוחותיה הנובע משימוש בתוכנה.
– חברה העוסקת בפיתוח תוכנה אשר הכנסותיה נובעות מתקבולים על פרסומות המוטמעות (ע"י צד ג') בתוכנה.
-חברה העוסקת בפיתוח תוכנה המשמשת כפלטפורמה לקישור בין בעלים של אתרי אינטרנט לבין מפרסמים שונים אשר מעוניינים לקדם את מוצריהם באינטרנט באמצעות פרסום מקוון. הכנסות החברה הינו על בסיס חשיפות של הפרסומות או עבור קליקים שבוצעו ע"י גולשי האינטרנט.
– הכנסות משירותי פיתוח, שמקורן בהתקשרויות עם חברות להן מספקת החברה רישיון לשימוש בטכנולוגיה/תוכנה.

מהן הטבות המס?
-שיעור מס חברות מופחת (אז"פ א'- 9%; שאינו אז"פ א'- 16%, נכון משנת 2015).
– שיעור מס מופחת על דיבידנד (20%).
– פחת מואץ הגדלת שיעור הפחת לרמה הנעה בין 200% ל- 400% בשנה.

מה התנאים לקבלת הטבות המס?
על מנת להיות זכאים להטבות המס, על החברה להיות מוגדרת כ"חברה מועדפת" ע"פ הגדרתה בחוק עידוד השקעות הון. על מנת לענות להגדרה, על החברה לעמוד במספר קריטריונים:
קיומו של מפעל תעשייתי – על החברה לקיים את התנאי הקובע שבבעלותה יהא מפעל לפיתוח תוכנה. לא אחת עולות מחלוקות בין רשות המסים לבין חברות מועדפות בנושא קיומו או אי קיומו של מפעל. משרדנו התמודד לא אחת מול טענות אלו בהצלחה.
היקף ייצוא– היקף המכירות של החברה לשוק העולמי הוא 25% או יותר מסך המכירות בשנת המס השוטפת.
פעילות ייצורית בישראל– עיקר פעילות החברה בשנת המס היא "פעילות ייצורית" אשר מבוצעת במדינת ישראל. הגדרת פעילות ייצורית- לרבות ייצור מוצרי תוכנה ופיתוח.
"הכנסה מועדפת"– רק הכנסה אשר מוגדרת כ"הכנסה מועדפת" תהיה זכאית להטבות המס בחוק.
מיקום החברה – השליטה על עסקי החברה וניהולם מופעלים בישראל.

מלא פרטיך וניצור עמך קשר בהקדם!

© כל הזכויות שמורות לישועה נחמני - ייעוץ מס והשקעות
אין לראות במפורט לעיל כהמלצה כלשהי ו/או כתחליף לייעוץ מקצועי.
Call Now Button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות