דף הבית
החלטות מיסוי
מיזוגים פיצולים
מיזוגים פיצולים – החלטת מיסוי בהסכם 9647/11

מיזוגים פיצולים – החלטת מיסוי בהסכם 9647/11

העברת נכסים לחברה לפי סעיף 104א לפקודה והוראות סעיף 23 לחוק עידוד תעשיה (מסים)

העובדות:

 

  1. החברה המעבירה הינה חברה תושבת ישראל, העוסקת בתחום המלונאות, תיירות, נופש ומרפא בארץ ובחו"ל. החברה המעבירה מחזיקה, בין היתר, במספר חברות בנות ונכדות, אשר עוסקות בניהול ותפעול בתי מלון. החברה המעבירה עוסקת במישרין בניהול ותפעול בית מלון במרכז הארץ (להלן:"בית המלון").
  2. לצורך קבלת הלוואות מבנקים במטרה להרחיב את פעילות בית המלון, בכוונת החברה המעבירה להעביר את כל הנכסים הקשורים לפעילות בית המלון לחברה חדשה בבעלותה המלאה בתמורה להקצאת מניות בחברה החדשה ובהתאם להוראות סעיף 104א לפקודה.

 

פרטי הבקשה:

 

החברה המעבירה מבקשת, כי לאחר העברה לעניין הוראות סעיף 23(א) לחוק עידוד תעשיה (מסים), התשכ"ט-1969 (להלן: "חוק עידוד תעשיה"), יראו כשנת המס בה הושגה השליטה של החברה בחברה החדשה כשנה בה נרכשה פעילות המלון על ידי החברה המעבירה (ולא מועד שינוי המבנה).

 

החלטת המיסוי ותנאיה:

 

  1. ניתן אישור, כי לעניין סעיף 23(א) לחוק עידוד תעשיה (מסים), התשכ"ט-1969(להלן: "חוק עידוד תעשיה"), יראו כשנת המס בה הושגה השליטה של החברה בחברה החדשה כשנה בה נרכשה פעילות המלון על ידי החברה המעבירה.
  2. הובהר והודגש, כי אין בהחלטת המיסוי משום אישור ו/או קביעה כלשהי לעניין זכאותה של החברה המעבירה להגיש דוח מאוחד עם החברה החדשה ו/או עם חברות אחרות בבעלותה, בהתאם להוראות חוק עידוד תעשיה.

מלא פרטיך וניצור עמך קשר בהקדם!

© כל הזכויות שמורות לישועה נחמני - ייעוץ מס והשקעות
אין לראות במפורט לעיל כהמלצה כלשהי ו/או כתחליף לייעוץ מקצועי.
Call Now Button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות